تبلیغات
هم نام گلهای بهاری
  • مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان كننده كار نیك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این كه ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندك دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندك شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این كه بگوید او از من بهتر و پرهیزكارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
سلام خدمت برادربزرگوارم خداقوت

من چندین سال است که بیمارم وناراحتی درد عصب صورت دارم به علت مصرف زیاد دارو ومسکن های قوی قوای بدنم تحریر رفته که حتی کارمنزل هم نمیتوانم انجام دهم هرسال چه دکتر چه علما بهم میگویند خودت تشخیص بده میتوانی روزه بگیری یا نه من روز اول را روزه میگیرم ولی به عصر نکشیده حالم خراب میشود پارسال که تا یه هفته بیمارشدم حالا نمیدونم چه کنم امسال که بیماریم شدیدتر شده بازهم روز اول را روزه بگیرم یا نه ؟

درضمن درامدی هم ندارم که کفاره روزه ام رابدهم شوهرم هم کارگراست ونمیتواند ازپس کفاره روزه های من بربیاید 
مانده ام چه کنم لطفا رهنماییم کنید


جواب :

انشاءالله  خداوند متعال به شما و تمام بیماران  سلامتی و صحت کامل را عنایت فرماید تا با فراغ بال و خیال آسوده به انجام وظایف عبادی وامور دیگر بپردازید
اما جواب سئوال شما عرض کنم که :

اولاً : بیمار تا زمانی که سلامتی خود را بدست نیاورده نتنها روزه بر او واجب نیست بلکه حرام است شما خواهر گرامی اگر از بر طرف شدن بیماری خود مطمئن نیستید و خوف ضرر داشته باشید خوفی که احتمال ضرر در آن عقلائی باشد نباید روزه بگیرید

ثانیاً :  کفارۀ روزه های شما بر عهدۀ شوهرتان نیست در مورد کفاره زن علما می فرمایند : بر عهدۀ خودش است که از اموالش بپردازد و چنانچه مالی ندارد به درگاه حق تعالی استغفار کند و چیز دیگری بر او نیست .


درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
به وبلاگ هم نام گلهای بهاری خوش آمدید
دوستان نام این وب را از کتاب زیبایی که در مورد
پیامبر رحمت حضرت رسول اکرم (صل الله علیه و آله)
نوشته شده گرفتیم درپایان مقدم همه عزیزان را گرامی
می داریم امیدواریم در باز دید خود از نظرات ارزشمندتان
ما را بهرمند فرمایید
با تشکر وآرزوی سلامتی وشادکامی برای شما
هم نام گلهای بهاری

ali110mahdvy@gmail.com

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.