تبلیغات
هم نام گلهای بهاری
  • مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان كننده كار نیك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این كه ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندك دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندك شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این كه بگوید او از من بهتر و پرهیزكارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
صبح که از خونه بیرون اومدم تا نزدیک غروب نتونستم چیزی بخورم آیا می تونم نیت روزه کنم وثواب روزۀ ماه شعبان را ببرم یا می تونم نیت روزۀ قضا کنم؟


سلام علیکم

در مورد نیت روزه به اختصار عرض می کنم که روزه دو نوع است : 

1- روزۀ واجب

الف) روزۀ  واجب معین مثل ماه رمضان  و نذر معین

ب) روز غیر معین  نذر مطلق یا قضای روزۀ ماه رمضان


2- روزۀ مستحبی 

حکم هر کدام از آنها را در تصویر مشاهده میکنید 

با توجه به آنچه ذکر آن گذشت شما در صورتی که مبطلات نه گانه روزه را مرتکب نشدید می توانید در صورتی که حتی اگر به اندازه چند دقیقه فرصت تا اذان وقت باقی است نیت روزه مستحبی کنید واز ثواب آن بهرمند شوید 
در مورد روزۀ واجب هم طبق آنچه درتصویر ذکر شده عمل کنید 
موفق مؤید در پناه حق

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
به وبلاگ هم نام گلهای بهاری خوش آمدید
دوستان نام این وب را از کتاب زیبایی که در مورد
پیامبر رحمت حضرت رسول اکرم (صل الله علیه و آله)
نوشته شده گرفتیم درپایان مقدم همه عزیزان را گرامی
می داریم امیدواریم در باز دید خود از نظرات ارزشمندتان
ما را بهرمند فرمایید
با تشکر وآرزوی سلامتی وشادکامی برای شما
هم نام گلهای بهاری

ali110mahdvy@gmail.com

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.